Studia w Australii

Australia jest jednym z trzech krajów, do których najczęściej wyjeżdża się na studia (zaraz po Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii). Co roku w Australii naukę podejmuje ok. 200 000 studentów zagranicznych, z czego 2%, to Polacy. Nauka w Australii to nie tylko prestiż, ale i możliwość poznania odmiennej kultury, doskonalenia języka angielskiego i zdobycia doświadczenia, zarówno życiowego, jak i zawodowego. Przede wszystkim jednak, Australia jest krajem bardzo przyjaznym, dobrze rozwiniętym i oferującym świetne perspektywy zawodowe.

Co jest konieczne do nauki w Australii?

Pierwszym i najważniejszym warunkiem jest dobra znajomość języka angielskiego. Każdy uniwersytet i college ma własne wytyczne dotyczące poziomu językowego, jednak zazwyczaj jest to poziom B2 dla kursów zawodowych i C1 dla uniwersytetów. Znajomość języka należy poświadczyć odpowiednim certyfikatem - najczęściej jest to IELTS. Jeżeli student nie zna języka angielskiego na wystarczającym poziomie, musi zapisać się na kursy językowe i rozpocząć naukę na uniwersytecie lub w college’u po ich ukończeniu.

Zarówno w college’ach, jak i w instytutach TAFE (państwowych szkołach, które prowadzą kursy zawodowe) wymagane jest świadectwo ukończenia szkoły średniej. Jeżeli uczeń zdał maturę w Polsce, może wnioskować o przyjęcie na australijski uniwersytet. W procesie rekrutacji będą liczyć się wyniki w nauce i te ze świadectwa maturalnego.

Nauka w Australii możliwa jest po uzyskaniu wizy studenckiej. Wiza taka wydawana jest na czas dłuższy niż 3 miesiące, a w praktyce na czas, jaki trwać będzie nasza nauka z uwzględnieniem wakacji. Od kwietnia 2005 roku zasady ubiegania się o wizę studencką zostały uproszczone i aplikować można o nią nawet przez Internet.

Zalety nauki w Australii

 • Studenci w Australii mogą pracować legalnie podczas nauki (part-time), a w czasie przerw wakacyjnych mogą podjąć legalną pracę full-time.
 • Australia dysponuje wieloma światowej sławy uniwersytetami i college’ami, które kształcą w przyjaznych warunkach i na wysokim poziomie.
 • Nauka w Australii to pewność zdobycia pracy na całym świecie.
 • Australia jest jednym z najbezpieczniejszych krajów świata.
 • Niskie koszty utrzymania i wysokie zarobki sprawiają, że studenci mogą się sami utrzymać.
 • W przerwach od nauki możesz uczyć się nurkowania, surfingu, opalać się na słonecznych plażach i zwiedzać Australię.
 • Klimat jest bardzo sprzyjający, co przekłada się na jakość życia.
 • System edukacyjny jest nie tylko nowoczesny, ale i elastyczny. Zajęcia są urozmaicone i dopasowane do potrzeb studentów.


Dowiedz się więcej o wyjazdach do Australii


Komentarze (1)

 • Karol

  Szkoły mają często własne kryteria oceny czy aplikant się nadaje na kurs. CZasami są kursy łączone angielski / college/ studia wyższe. Aplikujemy wtedy o jedną wizę. Więcej o studiach w Australii znajdziesz tutaj: https://australis.pl/studia-w-australii/
  10/1/17